۲۵ ایده جذاب برای طراحی پلکان

پلهها بخش مهمی از خانه هستند. بسیاری از افراد تنها نگاهی کاربردی به آن دارند. اما واقعیت این است که پله ها اگر طراحی درستی داشته باشند، میتوانند خانه شما را زیباتر کنند. حتما می پرسید چگونه میتوان کاربری متفاوتی از پله ها داشت و یا اینکه چگونه می توان با طراحی مناسب پله ها خانه ای زیباتر داشت؟
در این تاپیک پله هایی که طراحی متفاوتی داشته اند به شما نشان می دهیم و خواهید دید که چگونه می توان کاربری های متفاوتی به این عنصر خانه داد

زیرپله ها چه نقشی در خانه شما دارند؟

همین حالا بروید و به پله هایی که به طبقه بالای خانه یتان میروند نگاهی بیندازید. اگر این فاصله را دیوارهای گچی و یا کمدی بی رنگ و حال پر کرده نقشه ای برای زیبایی بیشتر آنجا بکشید. ممکن است به خاطر کمبود جا تمام زیرپله را تبدیل به کمد دیواری کنید و یا اینکه انجا را تبدیل به ویترین کوچکی و یا جایی برای قرارگیری گلها کنید. اگر هر کدام از این کارها را انجام دهید، برگ برنده دست شماست! تنها مواظب باشیدکه طرح مناسب و همخوان را با فضای کلی خانه خود انتخاب کنید.

1

 خطوطی ادامه دار و متفاوت برای پله های خود انتخاب کنید!

خطوط دیکانستراکشن تعریف جدیدی در معماری است که میتواند به خانه های شما هم راه پیدا کند. این خطوط از گوشه ای مهم در خانه شما ممکن است شروع شوند و از روی دیوارها راه خود را دامه دهند و با حرکتی پیچشی و ظربف به سمت پله ها راه پیدا کنند. باید به تعادل این خطوط توجه کنید. اگر تمام خانه ی شما فضایی محترم و بدون پیچ و خم دارد و تنها عضو پیچ در پیچ خانه پله های شما هستند، هرگز این کار را انجام ندهید. چرا که هماهنگی بین تمامی عناصر خانه موضوعی قابل توجه است. به عکس ها توجه کنید.

2

3

استفاده از خطای دید و ایجاد فرمی متفاوت

این پله ها در سال ۲۰۰۶ در استکهلم طراحی شده است. این پله ها به سمت مکانی خصوصی می روند. شاید ایجاد چنین فضای متفاوتی تعبیه درستی برای فضایی باشد که قصد دارید کمتر کسی به آن راه پیدا کند.

4

5

 

پله های معلق و فلت

این پله ها برای اتصال اتاق نشیمن به فضای خصوصی ساخته شده اند. به احساس معلق بودن انها دقت کنید. اگر پله ها برای فضاهای خصوصی ایجاد می شوند می توانید با انتخاب فرم متفاوت مانع از ورود افراد به طبقه بالا شوید! چرا که فرم ناآشنا، آشنایی زدایی میکند و می تواند مفهوم مکان خصوصی را به درستی برساند.

6

 

7

پله ی درختی!

خلاق باشید! نرده هایی به شکل شاخه های درخت. اگر به طبیعت علاقمند هستید بهتر است به اطراف خود دقت کنید و ببنید چه عنصری از طبیعت می تواند با کمی تغییر فرم یکی از وسایل خانه شما باشد.

8

پلکان حلزونی

اگر بتواند پله های خانه تان را با دیوارهای شیشه ای ترکیب کنید، بی شک برد بزرگی در طراحی خانه تان داشته اید. پله ها و چهارچوبی هم جنس به همراه سرسره ای برای کودکانی که در خانه شما هستند! این سرسره ها می توانند برای بچه ها فراموش نشدنی باشند.

9

پله های رنگین کمانی

پله های رنگین کمانی می توانند یک پیشنهاد شگفت انگیز و شاد برای خانه باشد. زمانی که شما شروع به بالا رفتن به از پله های پر از رنگ می کنید، بی شک احساسات مثبتی در شما شروع به حرکت خواهد کرد.

10

پله های پنیری!

این پله ها برای خانواده جوانی با دو فرزند کوچک طراحی شده است. هدف از طراحی پله ها این بود که بین یک طرح متفاوت و جدید از راه پله و رنگ بندی و فرم طبقه اول یک هارمونی به وجود بیاید. فرم پله و طراحی کتابخانه ای که در کنار آن قرار دارد در همخانی و صمیمیت بسیار مناسبی قرار گرفته است.

11 12

پله های آوندی!

طراح این پله های خاص در توضیح درباره انها می گوید: خانه ماشینی برای زندگی است. اما می تواند طراحی ان از ماشین بدن الهام گرفته شده باشد. این پله های متفاوت ممکن است برای هر منزلی مناسب نباشد. رنگ قرمز آن هرگز از خاطر افراد نخواهد رفت.

13

پله های آوندی

14

پله های آوندی

پله هایی استیل طراحی شده برای یک ویلا

خطوط موجود در این پله از هیچ قانون خاصی پیروی نمیکند! خطوط بی نظم نقش دسته و جدا کننده فضای پله از ساختمان را بازی میکنند.

15

پله های طراحی شده از جنس استیل

16

پله های طراحی شده از جنس استیل

17

پله هایی طراحی شده از جنس استیل

18

پله های طراحی شدهاز جنس چوب

19

پله هایی ل طراحی شده از جنس استیل

20

پله های  طراحی شده  از جنس چوب برای کتابخانه

21

پله های  طراحی شده از جنس چوب برای کتابخانه

22

پله هایی طراحی شده از جنس استیل

23

پله های طراحی شده از جنس استیل

24

پله های طراحی شده از جنس چوب

26

پله های  طراحی شده از جنس چوب

27

پله های  طراحی شده از جنس استیل

28

پله های طراحی شده از جنس استیل

30

پله های طراحی شده از جنس چوب

29

پله های طراحی شده از جنس چوب

31

پله های طراحی شده برای یک ویلا

32

پله های  طراحی شده از جنس چوب

33

پله های طراحی شده از جنس چوب

34

پله های طراحی شده از جنس استیل برای ویلا

35

پله های طراحی شده از جنس چوب

36

پله های طراحی شده از جنس چوب

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید