احداث جزیره گنج روی رودخانه هادسون نیویورک

کانسپت پارکی جزیره ای روی رودخانه هدسون موسوم به “جزیره کنج” رونمایی شد. طراح این جزیره توماس هیترویک است و قرار است در 65 متری ساحل رئدخانه به همراه فضای سبز و آمفی تئاتر ساخته شود.

توماس هیترویک (Thomas Heatherwick) ، طراح انگلیسی تبار، از کانسپت پارک جزیره روان “رودخانه هادسون” (Hudson River) رونمایی کرد. او برای جایگزینی اسکله در حال تخریب 54 اجرای پروژه اسکله شماره 55 را در مکانی به مساحت 10 هزار متر مربع در 56 متری لبه ساحلی رودخانه هادسون پیشنهاد داد. در ساخت این اسکله آمفی تئاتر و همچنین، فضای سبز برای کاشت گیاهان متنوع نیز در نظر گرفته شده است. شرکت طراحی “هیترویک استودیو” (Heatherwick Studio) با همکاری “متیوز نیلسون”Mathews) Nielsen) ،معمار فضای سبز، با بودجه ای 130 میلیون دلاری
(83 میلیون پوند) اجرای این پروژه را بر عهده گرفته است. بیشترین بخش بودجه این پروژه با کمک مالی “بری دیلر” (Barry Diller)، سلطان رسانه ها و “دایان فون فورستنبرگ” (Diane von Furstenberg) ، همسر دیلر و طراح معروف لباس، تأمین میشود. این زوج هنری 113میلیون دلار(72میلیون پوند) برای این پروژه هزینه کرده اند. این مبلغ در تاریخ ابالت نیویورک بالاترین کمک مالی برای اجرای یک پارک عمومی است و سایر هزینه ها را دولت پرداخت میکند. همچنین، دولت وعده ساخت گردشگاهی عمومی را در مجاورت این اسکله داده است.

این جزیره ” جزیره گنج” نام گذاری  شده و برای اجرای مراسم های مختلف در آن آمفی تئاتری با 700 صندلی طراحی شده است که در آن نمایش ها وسرگرمی هایی مانند موسیقی ، رقص، تئاتر، و نمایش های خیابانی اجرا خواهد شد.

98c3729494071baec969b2e6b7762547

پارک جزیره گنج

181713435cf6

پارک جزیره گنج

pier55

سایت پلان

Pier-55-floating-island-park-by-Thomas-Heatherwick-03

پارک جزیره گنج

Pier55wideshot

پارک جزیره گنج

thomas-heatherwick-studio-pier-55-hudson-river-new-york-designboom-05

پارک جزیره گنج

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید