ساماندهی کنار رودخانه Des Moines

معمار این اثر با بنیاد بزرگ هنر عمومی Des Moines و Jun Kaneko هنرمند شناخته شده بین المللی همکاری نموده و برای بخشیدن انرژی بیشتر به این فضا آثار هنری خاصی در سایت قرار داده است.این میدان و غرفه 2200 فوت مربعی، یک سایت برجسته در امتداد رودخانه Moines Des در در مرکز شهر Des Moines در ایالت آیوا را اشغال نموده است.

این ساختمان جزء کلیدی مدیریت فضای سبز حاشیه رودخانه است که یک پروژه اشتراکی دولتی/خصوصی 50 میلیون دلاری کناره ساحل را احیا کرده و ساکنان این شهر را به رودخانه باز خواهد کشاند.سایت این ساختمان در مجاورت یک دنباله تفریحی، تفرجگاه خیابانی و ساحلی است که نگه دارنده انتهای غربی بخش تاریخی خیابان Court Avenue میباشد.

این ساختمان مثلث شکل به عنوان یک استراحتگاه باز در عرشه یک میدان به شکل قایق با شیب ملایم قرار دارد Des Moinesکه توسط مسیرهای مجاور، خیابان ها و تفرجگاه های اطراف فرم دهی شده که این ساختمان بلورین نیز به نوبه خود، توسط فلز سیاه روی پوشیده شده است.این پوسته به صورت آشکار برای ارائه دید پانوراما به بیرون از طبقه بالای کافه، به صورت گزینشی آشکارسازی شده است.

پیش آمدگی سقف موجب حفاظت در برابر خورشید در نماهای شرق و غرب ساختمان میگردد و نمای غربی برای نمایش قسمت بالادست رودخانه در شمال مشبک شده است در حالی که نور مزاحم خورشید در غرب را مسدود می سازد. در داخل کافه، یک فضای ناهار خوری شیشه ای با یک «دودکش» جامد بتنی در جنوب و یک بلوک “آشپزخانه” چوبی و فولادی در غرب قرار گرفته است.
قرار دادن این دو عنصر اجازه می دهد تا منظره شرق یا نمای کنار رودخانه به طور کامل و بدون مانع در دید باشد در عین حال دید به میدان جنوب را نیز قاب نموده است.
این کافه شفاف به نظر می رسد و بر فراز فضاهای خدماتی حفر شده در میدان، به صورت معلق قرار دارد. این فضای سطح پایین تر شامل استراحتگاه عمومی ودستشویی مرکزی و همچنین فضاهای الکتریکی و مکانیکی میباشد. این ساختمان میدان عمومی را به تحرک وا میدارد و یک “مکان” قابل فهم ایجاد کرده است.
معمار با بنیاد بزرگ هنر عمومی Des Moines و Jun Kaneko هنرمند شناخته شده بین المللی، همکاری نموده و برای بخشیدن انرژی بیشتر به این فضا آثار هنری خاصی در سایت قرار داده است. مجموعه ای از آثار سرامیکی در مقیاس بزرگ، به نام Dangos قرار داده شده است. این ساختمان از تعدادی استراتژی حفاظت پایدار و انرژی بهره میبرد، از جمله سرمایش و گرمایش زمین گرمایی، استفاده از نور روز و نور چراغ LED، که به طور قابل ملاحظه ای هر دو هزینه اجرایی و عمر ساختمان کاهش پیدا نموده است.در مجموع نتیجه کار خلق مقصدی است که به طور موفقیت آمیز شهروندان Moines Des را به این رودخانه باز میگرداند.

memaran-alef2

کنار رودخانه Des Moines

memaran-alef3

کنار رودخانه Des Moines

memaran-alef4

کنار رودخانه Des Moines

memaran-alef5

کنار رودخانه Des Moines

memaran-alef6

کنار رودخانه Des Moines

memaran-alef7

کنار رودخانه Des Moines

memaran-alef8

کنار رودخانه Des Moines

memaran-alef9

کنار رودخانه Des Moinesحی داخلی

memaran-alef10

کنار رودخانه Des Moines

memaran-alef11

کنار رودخانه Des Moines

memaran-alef12

کنار رودخانه Des Moines

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید