فروشگاه Maher , اثر تیم معماری Harmonic Trend , همدان

مکان اجرا پروژه : Hamadan Province, Hamedan, Buali Sina Square, Iran
سال : 2016
مشاور طراحی معماری : Harmonic Trend [L]
آرشیتکت (معمار) : Ali Hamidi Moghadam
همکاران طراحی : M. Sajad Ghaderi, Yasna Izadi, Kamran Navayi, Hasan Asnavandi, Irsa Khaleghi
مجری : Construction CompanyHarmonic Trend [L]
زیربنا پروژه : 110 مترمربع
عکس : Hamed Badami

در این پست نگاهی به طراحی داخلی و بازسازی فروشگاه پوشاک ماهر در همدان داشته باشیم , این فروشگاه که مختص به پوشاک بانوان می باشد , که دارای قدمتی حدود 60 سال می باشد . این پروژه , در خیابان بوعلی سینا همدان واقع شده است , این مکان یابی از نقاط شاخص و جذب توریسم در این شهر محسوب می گردد . بنابراین مکان یابی پروژه به عنوان ایده اصلی طراحی پروژه قرار گرفت .

1

فروشگاه Maher

خط مشی طراحی به گونه ای است که فضای داخلی تداوم و گسترش فضای شهری پیرامون باشد به عبارتی اثرگذاری شهر بر طراحی داخلی این مجموعه قابل حس باشد . هدف از طراحی فضا صرفا تحقق عملکرد خرید نیست , حرکت در فضا و تجربه آن به عنوان نوعی سرگرمی دارای اهمیت می باشد که خود سبب فروش نیز خواهد شد . این اثر توسط تیم طراحی معماری Harmonic Trend در زیربنای 110 مترمربع طراحی و اجرا گردیده است .

2

فروشگاه Maher

فضایی بالکن مانند در داخل این مجموعه قرار داشت , که به جهت مشکلات سازه ای حذف گردید و این فضا با ارتفاع 5.5 متر شکل گرفت . در طراحی داخلی عنصر پله به عنوان یک شاخص در طراحی لحاظ گردید . و با فاصله 50 سانتیمتر از جداره اصلی بنا احداث شد .عملکرد این پلکان صرفا بالا رفتن نیست , تجربه فضا از زوایای دیگر و کاربرد های متنوع دیگر .

3

فروشگاه Maher

یک تفاوتی در طراحی این مجموعه وجود دارد , در پشت پوسته شفاف خارجی , اثری از مانکن و دکور های معمول در فروشگاه ها که برای  نمایش محصولات و ایجاد کشش در مخاطب برای ورود به فروشگاه ها می باشد , خبری نیست . به جای آن حضور انسان و مخاطبین در حال حرکت و توقف را نظاره گر خواهیم بود , مانکن ها در سراسر فروشگاه پراکنده شده اند .

4

فروشگاه Maher

در این پروژه , طراحی به عنوان یک موضوع اجتماعی مطرح بوده است . فضایی با ایجاد تکرار , بافت و عمیق در فضا , اقتباس اط الگوها و موتیف های ایرانی , دید های 360 درجه و … , سبب شکل گیری فضایی مطلوب برای پاسخ به نیاز های مخاطبین شده است .

7

فروشگاه Maher

5

فروشگاه Maher

8

فروشگاه Maher

15

فروشگاه Maher

14

فروشگاه Maher

13

فروشگاه Maher

12

فروشگاه Maher

11

فروشگاه Maher

10

فروشگاه Maher

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید