کالج تحقیقاتی Bioinnova , اثر تیم معماری Tatiana Bilbao , مکزیک

کان اجرا پروژه : Culiacán Rosales, Sinaloa, Mexico
سال : 2012
مشاور طرح(معمار) : Tatiana Bilbao
همکاران طراحی : Tatiana Bilbao, Francisco Solorzano, Ludwig Godefroy, Juan Pablo Benlliure, Edward O’Donell, Daniela Alatorre, Diana Eliza Figueroa, Marisol Serafin, Gabriela Puente, Mariano Castillo, Edward O’Donnell
زیربنا پروژه : 6260 مترمربع
عکس : Iwan Baan

مجموعه پردیس دانشگاهی Tecnológico de Monterrey Campus Culiacán , یکی از بزرگترین سیستم های دانشگاهی ، ملی و خصوصی در مکزیک می باشد . در این پروژه تیم طراحی Tatiana Bilbao ، مسولیت طراحی ساختمان جدید پارک بیوتکنولوژی را برعهده داشت , این مجموعه می بایست به جهت عملکردی ،ارتباطی مابین حوزه های آکادمیک و تجاری ( صنعت ) در ایالت Sinaloa باشد .

این مجموعه در شهر Sinaloa , مکزیک در سال 2012 طراحی و اجرا گردیده است . در واقع این مجموعه دانشگاهی نیاز به ساختمانی دارد تا محققین آکادمیک ودانشجویان بتوانند برای توسعه و پیشرفت تکنولوژی های جدید در زندگی حرفه ای ، از جمله محصولات کاربردی در کشاورزی , به تحقیق و مطالعه بپردازند و فضایی برای تبادل اطالاعات نیز بوجود آید .

1

نمای بیرونی

 

این ساختمان جدید با توجه با نیاز های دانشگاهی و حرفه ای در زندگی به مشابه رشد یک درخت ، طراحی شده است . کلیه برنامه های مرتبط با دانشگاه و نیاز های آنها , در این مجموعه تامین شده است , به گفته طراحی پروژه ، کلیه نیاز ها و برنامه های تحقیقی و مطالعاتی , دانشگاهی به زبان معماری در فضاهای هندسی ترجمه شده است .

2

نمای خارجی

 

در طراحی حجم ساختمان , براساس نیاز های کاربر ها به این نتیجه رسیده شد که نیاز به یک فضا با ساختار مستطیل شکل و منعطف داریم , پس تصمیم بر طراحی سطوحی یکسان و اما با توجه به نیاز های نور و عملکرد و موضوع سایه اندازی ، هر طبقه دارای حرکت در سطح و انتقال می باشد . از مهمترین طبقات در این مجموعه ، بخش همکف می باشد ، زیرا کلیه فضاهای مربوط به فضاهای آزمایشگاهی , شتاب دهنده ها و… در این سطح جانمایی شده است .

3

فضای بیرونی

 

4

فضای داخلی

5

سایت پلان

6

پلان

7

پلان

8

مقطع

9

نما

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید